راهنمای خرید و معرفی انواع یراق کیف

و معرفی انواع یراق کیف

یراق کیف، ابزاری برای ارتقای زیبایی و استایل کیف به شمار می رود و در صورتی که در کیف خود از یراق مناسب استفاده ببرید به زیبایی آن کمک شایانی خواهید کرد. یراق آلاتی که برای تولید کیف مورد استفاده قرار می گیرند، باعث می شوند کیف در انجام کارهای معمولی که بر عهده دارد، موفق باشد. برای مثال در کیف ها معمولا از زیپ یا قفل های آهن ربایی استفاده می شود که این یراق کمک می کند بتوان درب کیف را بست و از فضای داخل آن برای نگهداری وسیله های مختلف استفاده برد. ما در ادامه این مقاله قصد به معرفی انواع یراق کیف را یررسی کنیم. در صورتی که علاقه دارید در این زمینه اطلاعاتی کسب کنید، لطفا در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

آموزش خرید و معرفی انواع یراق کیف

کیف ها انواع مختلفی دارند که در کاربردهای گوناگون مورد استفاده قرار می گیرند و به طبع وقتی کاربردها متنوع باشند، نیاز به یراق های مختلفی در این حوزه به وجود می آید. برای مثال یک کیف پول کوچک مردانه و یک کوله پشتی بزرگ که به منظور کوهنوردی مورد استفاده قرار می گیرند، یراق های متفاوتی در ساختار خود دارند که متناسب با کاربرد آنها طراحی شده اند.

در بین یراق های مورد استفاده در کیف ها، برخی کاربرد بیشتری دارند که می خواهیم به معرفی ابن یراق ها بپردازیم :

انواع یراق کیف

1-زیپ از انواع یراق های کیف

زیپ ها، کاربردی ترین یراق آلات در صنعت تولید کیف هستند. دلیل استفاده گسترده از زیپ در این حوزه به زمینه استفاده رایج از کیف ها مربوط می شود. در واقع، کیف به عنوان وسیله ای است که برای نگهداری چیزی از آن استفاده می شود. پس باید امنیت مواردی را که در داخل خود دارد در جابجایی ها حفظ کند تا از داخل آن نیفتند. برای انجام این کار نیاز است به کمک یراق درب کیف بسته شود که بهترین گزینه انتخاب یک زیپ است. علاوه بر این، زیپ ها درانواع طرح هایی که وجود دارند به زیبایی کیف ها نیز کمک بسزایی می کنند.

کیف

2-قفل از انواع یراق آلات کیف

قفل ها یراق آلات دیگری هستند که در تولید کیف ها مورد استفاده قرار می گیرند. قفل ها به چند صورت در کیف ها وجود دارند که ما به اشاره دو نمونه رایج از آنها بستنده می کنیم.

نوع اول، قفل های آهن ربایی ساده هستند که به جای زیپ در برخی از کیف ها مثل کیف دستی خانم ها استفاده می شود تا کاربری کیف را ساده تر کند.

یک نوع دیگر آنها نیز قفل های رمزدار هستند که به کمک اعداد می توان رمزی دو یا سه رقمی را برای آنها تعریف کرد و فقط در صورت ورود آن رمز، قفل کیف باز می شود. از این قفل ها برای بالابردن امنیت کیف ها استفاده می شود.

کیف

3-سگگ از انواع یراق های کیف

سگگ ها از دیگر یراق هایی هستند که در کیف ها به چشم می خورند. طراحی برخی از کیف ها به گونه ای است که یک یا چند سگگ در آن مشاهده می شود. گاهی این سگگ ها کاربرد دارند و باعث اتصال قسمت های مختلف کیف به هم می شوند، گاهی هم تنها بخشی از طراحی کیف را تشکیل می دهند و باعث زیبا شدن کیف می شوند.

میخ

4-گل میخ از انواع یراق آلات کیف

گل میخ هم از یراق های دیگری است که در کیف ها به منظور زیباسازی بصری از آن بهره گرفته می شود.

به طور کلی تزئیناتی که روی کیف ها با استفاده از وسیله های فلزی صورت می گیرد از کاربرد های یراق های فلزی است. این موضوع در همه کیف ها وجود دارد اما بیشتر در کیف های دستی خانم ها به چشم می خورد.

نکاتی برای انتخاب یراق کیف

از یراق در تمام کیف ها استفاده می شود اما کیف خوب کیفی است که یراق مناسبی در ساختار آن وجود داشته باشد. برای ارزیابی یراق کیف نیاز است آن را از دو زاویه مورد بررسی قرار دهید.

ابتدا باید خیال شما نسبت به کیفیت متریال یراق کیف راحت شود. یراق وظیفه ایجاد کاربری های مختلف کیف را دارد و در صورتی که از کیفیت مناسبی برخوردار نباشد نمی تواند به درستی وظیفه محول شده به کیف را انجام دهد.

برای مثال در نظیر بگیرید که زیپ یک کیف پس از مدت کوتاهی کیفیت خود را از دست بدهد و باز یا بسته نشود. در چنین حالتی فارغ از زیبایی که زیپ به کیف بخشیده است، دیگر کیف قابل استفاده نخواهد بود و باید زیپ آن تعویض یا تعمیر شود.

موضوع دیگر، فاکتورهای مربوط به زیبایی یراق کیف است. یراق کیف از آنجایی که از جنس فلزات مختلف ساخته می شود، با قرار گرفتن روی کیف هایی که اغلب از جنس پارچه های مختلف یا چرم مصنوعی و طبیعی هستند، اختلاف نوری ایجاد می کند که باعث می شود یراق کیف در نگاه بیننده براق به نظر برسد. حال با استفاده از این قابلیت در یراق های فلزی می توان انواع طرح ها را در کیف با استفاده از آن اجرا کرد که هر کدام طرفداران خاص خود را دارند.

استفاده از یراق مناسب برای کیف

علاوه بر یراق هایی که در طراحی کیف استفاده می شوند و به جزئی از کیف مبدل شده اند، یراق هایی نیز وجود دارند که شما می توانید پس از خرید کیف، آنها را تهیه کرده و وارد طراحی کیف تان کنید.

برای مثال ممکن است شما از مدل خاصی از زیپ کیف خوشتان آمده باشد و مایل باشید از آن در کیف خود بهره ببرید، در چنین حالتی می توانید زیپ قبلی کیف را از کیف جدا کرده و زیپ دلخواهتان را به آن متصل کنید. البته مستحضر باشید که یراق آلاتی که برای کیف خود انتخاب می کنید با طراحی کلی کیف هماهنگی داشته باشد چون در غیر این صورت زیبایی مد نظرتان، حاصل نخواهد شد.

نتیجه گیری و معرفی فروشگاه یراق سعید

در طول این مقاله از وبسایت فروشگاه یراق سعید، به معرفی انواع یراق های کیف و بررسی آنها پرداختیم. هدف از این مقاله آشنایی کلی خوانندگان با این دسته از یراق آلات بود. اکنون که اطلاعات لازم در این زمینه را بدست آورده اید، قادر خواهید بود خرید یراق کیف مد نظر خود را به راحتی انجام دهید. بدین منظور فروشگاه یراق سعید با انواع یراق های به روز و مدرن در خدمت شما خریداران گرامی می باشد.

دیدگاهی یافت نشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *