اهمیت یراق کیف در کیف های کوهنوردی

اهمیت یراق کیف در کیف های کوهنوردی

اهمیت یراق کیف در کیف های کوهنوردی از آنجایی است که این یراق ها هم وظیفه چفت و بست کردن محکم کیف کوهنوردی را بر عهده دارند و هم باید فاکتورهای زیبایی را به کیف های کوهنوردی بیافزایند. کوهنوردی ورزش و تفریحی است که بسیاری از مردم نسبت به آن علاقه نشان می دهند که یکی از دلایل آن کمک شایانی است که این رشته به سلامت جسمی و روحی انسان می کند. برای انجام کوهنوردی به شکل اصولی و ایمن، نیاز به تجهیزات مختلفی وجود دارد و یکی از مهم ترین های آن، کیف ها و کوله های کوهنوردی هستند. این کیف ها باید از استاندارد های مناسبی برخوردار باشند و یراق کیف های کوهنوردی کیفیت آنها را تعیین می کند. در این مقاله همراه ما باشید تا به بررسی تاثیر یراق در کیف های کوهنوردی بپردازیم.

اهمیت یراق کیف در کیف های کوهنوردی

انواع یراق های کیف های کوهنوردی

در ساخت کیف های کوهنوردی از یراق های مختلفی استفاده می شود تا کاربری های مختلف کیف را ایجاد کنند. بدون استفاده از این یراق ها در طراحی کوله های و کیف ها، این محصولات غیرقابل استفاده می شوند و کوهنوردان نمی تواند با اعتماد کامل وسیله های خود را به کوله هایی بسپارند که از کیفیت خوبی برخوردار نیستند. در ادامه به مهم ترین یراق هایی که در کیف های کوهنوردی استفاده می شود اشاره می کنیم.

زیپ در ساختار کیف های کوهنوردی

زیپ مهم ترین و اصلی ترین یراقی است که در ساختار کیف های کوهنوردی مشاهده می شود. کیفیت زیپ تا حد زیادی بیانگر کیفیت کلی یک کیف است. تفاوتی ندارد جنس پارچه یک کیف کوهنوردی چقدر مرغوب باشد، درصورتی که این کیف از زیپ نامناسبی برخوردار باشد، ممکن است در زمان استفاده و فشار های وارده، زیپ باز شود و تمام محتویات کیف نقش بر زمین شوند. بنابراین کیفیت زیپ کیف به اندازه جنس پارچه آن و شاید هم بیشتر از آن حائز اهمیت است.

سگگ در ساختار کیف های کوهنوردی

در کوله های کوهنوردی یکی دیگر از یراق هایی که بسیار اهمیت بالایی دارد سگگ کوله است. در واقع کیف های کوهنوردی بر خلاف اکثر کیف ها به صورت دستی حمل نمی شوند و به کمک بند کمری کیف از پشت آویزان می شوند. بنابراین باید در اتصال بند های آن از سگگ هایی استفاده شود که استحکام لازم را داشته باشند تا بتوانند در شرایط سخت و شیب های تند کوهستان وزن کوله را تحمل کنند. اگر غیر از این باشد بند کیف باز می شود و کیف روی زمین می افتد.

گیره ها در ساختار کیف های کوهنوردی

در بسیاری از کیف های کوهنوردی گیره هایی وجود دارند که با استفاده از آنها می توان تجهیزات مختلف کوهنوردی را به کیف متصل کرد. این قابلیت کیف های کوهنوردی باعث می شود که کوهنورد بتواند روی کیف خود حسابی شش دانگ برای حمل کردن تجهیزات مختلف کوهنوردی باز کند. این قابلیت از آنجایی اهمیت پیدا می کند که کوهنوردان در موارد بسیاری برای عبور از موانع طبیعی نیاز پیدا می کنند دستانشان خالی باشد تا بتوانند با آزادی عمل بیشتری حرکت کنند.

برتری یراق های فلزی نسبت به یراق های پلاستیکی در کیف های کوهنوردی

در مقایسه یراق های فلزی که در کیف های کوهنوردی استفاده می شوند با نمونه های غیر فلزی مثل مواردی که از جنس پلاستیک هستند، تفاوت های بسیار زیادی وجود دارد. در واقع، مقاومت بالایی که یراق های فلزی دارند به هیچ عنوان در نمونه های پلاستیکی وجود ندارد. یراق های فلزی می توانند خیال کوهنورد را از سلامت وسیله هایی که در داخل کیف قرار داده است کاملا راحت کنند.

علاوه بر این، یراق های فلزی طول عمر بیشتری نسبت به نمونه های پلاستیکی دارند و این موضوع باعث می شود بتوانید کیف کوهنوردی را در مدت زمان طولانی تری مورد استفاده قرار دهید. در صورتی که اگر به جای یراق های فلزی از موارد مشابه پلاستیکی در کیف استفاده شده باشد، پس از مدت زمان کوتاهی به دلیل شرایط سختی که در حین ورزش کوهنوردی به کیف تحمیل می شود، کیفیت خود را از دست می دهند و بلااستفاده می شوند.

همچنین به لحاظ ظاهری نیز یراق های فلزی از نمونه های دیگر بسیار زیباتر هستند و وقتی جلای فلزی آنها با خشونت کوهنوردی ادغام می شود منظره ای فوق العاده را ایجاد می کنند. البته این خاصیت درخشندگی یراق های فلزی کاربرد دیگری هم می تواند داشته باشد. برای مثال در زمانی که نور کم است این درخشندگی می تواند تا حدودی نور فضا را افزایش دهد یا در مواردی که کیف گم می شود براق بودن یراق های آن می تواند به پیدا شدن آن کمک شایانی کند.

یراق کیف های کوهنوردی

مارک های معروف یراق های کوهنوردی

در زمینه یراق آلات فلزی کیف های کوهنوری، برندهای با سابقه ای وجود دارند که طرفداران خود را پیدا کرده اند این برندها عبارتند از :

برند الماس سیاه

الماس سیاه یکی از قدیمی ترین برند ها در حوزه یراق آلات فلزی کیف های کوهنوردی است و سال های طولانی است که برای علاقه مندان خود سگگ و قلاب و سایر لوازم مورد نیاز را طراحی و روانه بازار های جهانی می کند.

برند متولیوس

این برند مربوط به شرکتی واقع در کشور انگلیس است که متخصص تولید تجهیزات برای رشته های کوهنوردی و صخره نوردی می باشد و در زمینه یراق آلات فلزی کوله های کوهنوردی نیز فعالیت می کند.

برند وایلد کانتری

این مارک به دلیل نوآوری هایی که در طراحی یراق به کار می بندد معروف است و امروزه کوهنوردان بسیاری به دلیل کیفیت و زیبایی توامانی که در محصولات این برند وجود دارد، به آن روی آورده اند.

سخن پایانی

یراق های فلزی جزئی جدا نشدنی از کیف های کوهنوردی هستند که تاثیر بسزایی در کیفیت و مقاومت این کیف ها دارند. در صورت استفاده از یراق های مناسب در کیف های کوهنوردی مثل یراق های تولیدی برند هایی که در مقاله به آنها اشاره شد، قادر خواهید بود برای سالیان طولانی از کوله کوهنوردی خود بهره ببرید.

شما برای خرید انواع یراق های فلزی پوشاک مثل یراق کیف، یراق کفش، یراق پیراهن و… می توانید به فروشگاه اینترنتی یراق سعید مراجعه کنید.

دیدگاهی یافت نشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *