راهنمای خرید یراق پوشاک

راهنمای خرید یراق پوشاک

یراق ها حوزه های استفاده بسیار وسیعی دارند و در جای جای زندگی روزمره ما ردپای آنها مشاهده می شود. یکی از زمینه های استفاده از یراق، صنعت تولید پوشاک است. یراق ها در صنعت پوشاک هم باعث زیبایی لباس ها می شوند و هم کاربرد پوشاک را راحت تر می کنند. اگر هم اکنون به لباس های خود توجه کنید با مواردی مثل سگک، زیپ، دکمه، گیره پاپیون و… مواجه می شوید که همه از یراق آلات می باشند. در صورتی که در زمینه یراق پوشاک پرسش هایی دارید، در ادامه این مقاله، با موضوع راهنمای خرید یراق پوشاک و یراق لباس همراه ما باسید.

یراق پوشاک چیست

اولین پرسشی که احتمالا شما با خواندن این مقاله با آن مواجه خواهید شد این است که یراق چیست و چه کاربردی دارد؟ برای پاسخ به این پرسش شما باید گفت یراق، به تجهیزات کوچکی که معمولا از جنس فلزات هستند گفته می شود که از آنها برای ساختن یا شکل دادن به موارد و تجهیزات بزرگ استفاده می شود. در واقع یراق ها به تنهایی کاربرد ندارند و وقتی در کنار چیزهای دیگر قرار می گیرند برای آنها کاربری تعریف می شود.

آشنایی با انواع مختلف یراق پوشاک

در صنعت پوشاک یراق های مختلفی به منظور زیباسازی لباس ها استفاده می شود. از بین این یراق ها برخی نسبت به سایر موارد پرکاربرد تر هستند. در ادامه به معرفی برخی از این یراق ها خواهیم پرداخت.

ها

1-دکمه

دکمه ها، معروف ترین یراق های مورد استفاده در پوشاک می باشند. از دکمه ها در طراحی پیراهن برای مردان و مانتو برای خانم ها استفاده می شود. البته دامنه استفاده وسیع دکمه ها به همین دو محصول خلاصه نمی شود و دکمه ها علاوه بر این در انواع شلوار های مردانه و زنانه، لباس های گرم مناسب فصل زمستان مثل کاپشن و پالتو، انواع کت و شلوار های مردانه و… مورد استفاده قرار می گیرند.

دکمه ها معمولا طراحی متناسب با لباس دارند و بخشی از دیزاین لباس را بر عهده می گیرند و این باعث می شود مانعی برای وجود آنها به صورت رو کار وجود نداشته باشد، اما در مواردی به دلیل خواست طراحان و خریداران، دکمه ها به صورت توکار طراحی می شوند.

ها

2-زیپ

زیپ ها، براق آلات دیگری هستند که حتما تا به حال در لباس های مختلف خود با آنها مواجه شده اید. استفاده از زیپ ها نسبت به دکمه ها در مواردی راحت تر و کابردی تر می باشد. همانطور که می دانید زیپ تمام فضایی را که در آن وجود دارد می تواند به حالت بسته در بیاورد اما دکمه ها به دلیل فاصله ای که دارند، نمی توانند این بستگی پیوسته را به وجود بیاوردند. همچنین زیپ به شکل ساده تر و سریع تری نسبت به دکمه ها باز و بسته می شود.

ها

3-سگگ ها

سگگ ها و گیره های گوناگون لباس، از دیگر یراق های مورد استفاده در صنعت پوشاک هستند. از سگگ ها معمولا در کمربند ها به شکل های مختلف استفاده می شود تا هم ابزاری باشند که دوسر کمربند را به هم متصل کرده و باعث بسته شدن آن در دور کمر شوند و هم متاسب با استایل مورد استفاده، زیبایی و خوشتیپ بودن را جلوه گر شوند.

یراق پوشاک و استفاده از آن در صنعت مد

به دلیل ویژگی هایی که در یراق پوشاک و لباس وجود دارد به راحتی می توان از آنها در صنعت مدلینگ استفاده برد و مدل های به روز و جدید را با استفاده از آنها طراحی و مورد استفاده قرار داد.

به طور کلی، در صنعت مد مواردی که توجه را به خود جلب می کنند، عنصری بسیار مهم و کاربردی به شمار می آیند. فلزات چنین ویژگی دارند و یراق آلات فلزی می توانند عهده دار این مسئولیت در لباس ها باشند که با درخشندگی خود توجه ها را به سمت خود جلب کنند. بنابراین بی دلیل نیست که افراد مشهور از یراق هایی به جنس طلا و نقره و سایر فلزات گرانبها در لباس های خود استفاده می کنند. این موضوع به دیده شدن هرچه بیشتر لباس و در نتیجه فردی که آن لباس را پوشیده است می شود.

سفارشی سازی در یراق پوشاک و یراق لباس

یکی از قابلیت های خیلی خوبی که در یراق پوشاک و لباس وجود دارد این است که قابلیت شخصی سازی در آن وجود دارد؛ بدین معنی که شما طرح و فلزی که مدنظر دارید را در اختیار طراحان یراق پوشاک قرار می دهید تا یراق مخصوص شما را تولید کنند.

چنین قابلیتی باعث می شود شما یراق منحصر به فرد خود را داشته باشید و فرد دیگری از آن استفاده نمی برد. این موضوع می تواند علاوه بر کمکی که به زیبایی لباس شما می کند، حس مثبتی را هم به لحاظ روحی در شما ایجاد نماید.

انتخاب یراق پوشاک

استفاده از ترکیب فلز ها در یراق پوشاک و یراق لباس

افرادی که دست به کار طراحی یراق لباس می زنند، علاوه بر آشنایی با خصوصیات مختلف فلزات مثل ذوب کردن و شکل دهی به آنها باید در زمینه طراحی لباس نیز سر رشته داشته باشند.

طراح یراق در حین ایجاد یک یراق لباس، دست بازی در استفاده از ایده های مختلف طراحی دارد. یکی از ایده هایی که طراح یراق می تواند از آن بهره ببرد، استقاده از فلزهای مختلف در کنار یکدیگر است.

اکثر فلزات وقتی همراه با یک فلز دیگر مورد استفاده قرار می گیرند جلوه بیشتری ایجاد می کنند که این موضوع در افزایش زیبایی بصری لباس شما مثمر ثمر خواهد بود. برای مثال استفاده از طلا و نقره در کنار یکدیگر باعث ترکیب رنگی طلایی و نقره ای می شوند که می تواند ظاهری بسیار شیک را در لباس منتج شود.

نتیجه گیری و معرفی فروشگاه یراق سعید

یراق ها در پوشاک عناصری هستند که برای راحتی هرچه بیشتر انسان ها در استفاده از لباس ها طراحی شده اند اما نمی توان از تاثیر این ابزار ها در زیباسازی لباس ها چشم پوشی کرد. بنابراین شما می توانید با استفاده از یراق های متناسب با لباستان، به زیبایی لباس خود و در نهایت شیک پوشی و خوشتیپ بودن خودتان توجه بیشتری داشته باشید. در پایان مسحضر باشید که مقاله

دیدگاهی یافت نشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *