مراقبت و نگهداری از یراق کیف

مراقبت-و-نگهداری-از-یراق-کیف

مراقبت و نگهداری از یراق کیف باعث می شود این محصولات مدت زمان بیشتری عمر کنند و در طول زمان بیشتری به کیف زیبایی ببخشند. یراق های مختلف کیف مثل زیپ، دکمه و بنجق ها کمک می کنند که کیف بتواند وظیفه خود را به نحو احسن انجام دهد و همچنین ظاهر زیبایی نیز داشته باشد. بنابراین مراقبت و رعایت کردن اصول نگهداری یراق کیف ضروری به نظر می رسد. ما در این مقاله قصد داریم روش های نگهداری از یراق کیف را مورد بررسی قرار دهیم. در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا به نکته هایی در این زمینه اشاره کنیم.

پاک کردن یراق آلات کیف

یراق هایی که در ساخت کیف مورد استفاده قرار می گیرند در کاربری روزانه در معرض انواع کثیفی ها و آلودگی ها هستند. یراق ها معمولا به دلیل جنس فلزی که دارند، به راحتی کثیف و کدر می شوند اما در نقطه مقابل نیز تمیز کردن آنها راحت است. حتی در مواردی با یک دستمال کشیدن ساده به تمیزی روز اول می شوند. پاک کردن یراق های کیف همچنین باعث می شود این یراق ها از خوردگی و زنگ زدن نیز در امان بمانند و بتوانند طولانی مدت پاسخگوی نیاز شما باشند.

نگهداری از یراق کیف

راهکار های تمیز کردن یراق کیف

به شیوه های مختلفی می توان یراقی که کثیف شده است را مورد پاکسازی قرار داد. این شیوه ها به عوامل مختلفی مثل میزان کثیفی یراق و جنس آن بستگی دارد. این روش ها عبارتند از :

استفاده از یک دستمال مرطوب

اولین و ساده ترین روش برای تمیز کردن یراق های مختلف کیف، استفاده از یک دستمال معمولی و مقداری آب است. کافیست دستمال را به کمک آب کمی خیس کنید و آن را روی یراق بکشید تا کثیفی های مختلف را از روی آن جدا کند. این کار باعث خواهد شد یراق حالت صیقلی و براق خود را دوباره به دست بیاورد. این راهکار برای یراق هایی که در استفاده روزمره گرد و غبار به خود جذب کرده اند، کافی خواهد بود.

محلول آب و صابون

برای تمیز کردن یراق هایی که مدت زیادی مورد استفاده قرار گرفته اند و کثیفی های زیادی را به خود جذب کرده اند، دستمال مرطوب شاید چاره ساز نباشد و نیاز به شست و شوی آنها با استفاده از آب و صابون پبدا کنید. برای این کار بهتر آن است که یراق را از روی کیف جدا کنید و در محلول آب و صابون قرار دهید تا مدتی در آن باقی مانده و تمام کثیفی های آن زدوده شود. اما در صورتی که امکان جدا کردن یراق از کیف وجود ندارد، می توانید از یک دستمال یا اسفنج ابری برای تمیز کردن یراق با استفاده از محلول آب و صابون بهره بگیرید.

محلول جوش شیرین و آب

برای لکه ها و کثیفی های سرسختی که روی یراق نقش بسته اند، استفاده از محلول جوش شیرین می تواند راهکار مناسبی باشد. مقداری جوش شیرین را در آب حل کنید به صورتی که محلول نهایی حالت خمیری به خود بگیرد. در ادامه با استفاده از یک مسواک خیلی نرم اقدام به تمیز کردن یراق با خمیر به دست آمده کنید.

توجه داشته باشید که نیروی زیادی برای خراشیدن یراق صرف نکنید این کار ممکن است به سطح یراق آسیب برساند و روی آن خط بیندازد. بنابراین به آرامی و با حرکت دایره وار یراق را مورد شست و شو با مسواک قرار دهید.

تمیز کردن یراق طلا و نقره

طلا و نقره دو فلزی هستند که در برخی از یراق های کیف ها در کنار یکدیگر یا به صورت جداگانه مورد استفاده قرار می گیرند. به طور کلی، این دو فلز از آنجایی که در طول زمان شکل و رنگ خود را حفظ می کنند، نیاز به مراقبت زیادی ندارند اما در صورتی که هر چند وقت یک بار تمیز شوند، همواره برق خواهند زد.

برای تمیز کردن طلا و نقره می توانید از محلول های پاک کننده شرکتی که در بازار وجود دارند یکی را انتخاب کرده و مورد استفاده قرار دهید یا با استفاده از روش های خانگی این کار را به انجام رسانید.

معروف ترین پاک کننده خانگی طلا، سرکه سفید است. بنابراین برای پاک کردن یراقی از جنس طلا، در صورتی که یراق قابل جدا شدن است آن را از کیف جدا کرده و برای دقایقی در سرکه سفید قرار دهید. اما در صورتی که یراق از کیف جدا نمی شود، سرکه را با استفاده از دستمال یا مسواکی نرم روی یراق طلایی بمالید. برای یراق های نقره ای نیز بهترین پبشنهاد برای شست و شوی خانگی، خمیر دندان است.

از یراق کیف

پیشگیری از کدر شدن یراق کیف

رایج ترین مشکلی که در مورد یراق های مختلف از جمله یراق کیف وجود دارد، موضوع کدر شدن آنها در طول زمان استفاده است. علل مختلفی باعث کدر شدن یراق می شوند که از جمله آنها می توان به رطوبت، گرد و غبار، کثیفی ها و همچنین خوردگی یراق اشاره کرد. تمیز کردن منظم و با دقت یراق تا حد زیادی جلوی کدر شدن آن را می گیرد اما روش هایی وجود داد که می تواند کاملا باعث برق زدن همیشگی یراق کیف شما شود.

استفاده از سلیکاژل می تواند تکنیک مناسبی برای پیش گیری از کدر شدن یراق فلزی باشد. سلیکاژل ماده ای است که برای جذب رطوبت طراحی و مورد استفاده قرار می گیرد. همانطور که گفته شد، رطوبت یکی از مهم ترین عواملی است که باعث می شود فلز کدر شود اما در صورتی که از سلیکاژل استفاده کنید، این رطوبت جذب می شود و جلوی کدر شدن یراق را می گیرد.

روش دیگر استفاده از لایه ای محافظ است که جلوی نفوذ عوامل مختلف و تماس آنها با یراق را بگیرد. استفاده از یک لاک شفاف نیز چنین نتیجه ای خواهد داشت. بدین منظور از لاک ناخن شفاف یا لاک مخصوص فلزات استفاده کنید. این لاک ها، هم سطح فلز را براق تر می کنند هم باعث محافظت آن از عوامل مختلفی مثل گرد و غبار و کثیفی ها می شوند.

سخن پایانی

یراق کیف از جمله مواردی است که نقش مهمی در زیبایی کیف ایفا می کند و مراقبت از آن برای هر مصرف کننده ای ضروری است. امیدواریم راهکارهای معرفی شده در این مقاله برای شما مفید واقع شوند. این مقاله توسط فروشگاه یراق سعید تولید و در اختیار شما قرار گرفته است. شما می توانید برای خرید انواع یراق به این فروشگاه مراجعه کنید.

 

دیدگاهی یافت نشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *